טיפול בדנטופוביה - ד"ר אבלין ושלר' רופאת שיניים המתמקדת בטיפול בחרדה דנטלית בילדים ומתבגרים

בדומה לפוביות אחרות, גם דנטופוביה מאופיינת בפחד ובמתח הנלווים למחשבה על הביקור אצל רופא השיניים, גם כאשר מדובר בפגישת ייעוץ או בבדיקה בלבד. עבור חלק מהמטופלים החרדה הדנטלית מאופיינת גם בשלל תסמינים, לרבות זיעה קרה או כאבי בטן, ובאופן משמעותי יותר בסמוך למועד הטיפול. כיום ישנה מודעות רבה לבעיה וישנם גם כלים המאפשרים טיפול בדנטופוביה, אך חשוב להבין לעומק את מקור הבעיה ואת הדרכים בהן ניתן להתמודד עמה. עם ניסיון רב והכשרה בתחום החרדה הדנטלית, ד"ר אבלין ושלר תוכל להעניק לך מענה אופטימלי לצרכים האישיים שלך, ולאתר את המענה המדויק שיאפשר לך לגבור על הבעיה ולקבל טיפול מקצועי ואיכותי שישפר את איכות חייך.

לפני הכל – מה זה בכלל דנטופוביה?

חרדה דנטלית היא החרדה מפני הביקור אצל רופא השיניים וכן מפני הטיפול הדנטלי. היא עשויה להופיע אצל ילדים ומבוגרים כאחד, וישנן סיבות שונות שיכולות להסביר את קיומה. אפשרות אחת היא שהילד או המבוגר חוו בעצמם טיפול כואב או חוויה שלילית בעת ביקורם אצל רופא השיניים, ומנקודה זו עצם המחשבה על רופא השיניים מעוררת בהם מתח אמיתי. אפשרות אחרת היא שהחוויה השלילית איננה של הילד כלל. כלומר, בהחלט ייתכן כי מקור החרדה בסיפור ששמע מאדם קרוב. כך או כך, החוויות הללו מותירות חותם והילד חושש להגיע אל מרפאת השיניים גם כאשר הוא זקוק לטיפול וחווה כאבים עזים. בהיעדר טיפול המצב אף עשוי להחמיר, ובעיה קלה שניתן היה לטפל בה בהליך פשוט למדי – עשויה להפוך לבעיה חמורה ומשמעותית הרבה יותר.

טיפול בדנטופוביה מותאם אישית לכל מטופל

על אף שדנטופוביה איננה נדירה, ועל אף שכ-20% מכלל האוכלוסייה נמנעת מהביקור אצל רופא השיניים בגלל חרדה ברמה כזו או אחרת, חשוב לזכור שכל מקרה הוא מיוחד במינו. למעשה, תפקידו של הרופא המטפל לזהות האם מקורה של החרדה בהתנסות קודמת, באפיונים אישיים או בכל הסבר אפשרי אחר. זו נקודה חשובה שכן רק איתור מדויק של שורש הבעיה יאפשר להציע פתרונות אופטימליים, וזוהי המומחיות של ד"ר אבלין ושלר, שפיתחה שיטת טיפול ייחודית המותאמת לילדים ולמבוגרים המתמודדים עם חרדה דנטלית. הניתוח המעמיק הוא הצעד הראשון, ובעקבותיו ניתן לטפל בבעיה ולהעניק למטופל כלים שיאפשרו לו לגבור על החרדה ולקבל את הטיפול הנכון עבורו.

קבלת טיפול – על אף החרדה הדנטלית

כדי לסייע לילדים ולמבוגרים להתמודד עם הבעיה המעכבת אותם מקבלת טיפול שיניים איכותי, ישנם כלים שונים. בניגוד לשיטות מסורתיות ופשוטות הכוללות הרדמה כללית, טיפול נכון משלב בין שיטות שונות, לרבות טיפולים התנהגותיים, חשיפה הדרגתית וטיפולים קוגניטיביים, וכן ניתן לתכנן טיפולי שיניים לילדים עם גז צחוק, או לחלופין טיפולי שיניים לילדים בהיפנוזה. השילוב בין כל אלה ובחירת הכלים הטיפוליים הנכונים לכל אחד ואחת, זהו הצעד המבטיח טיפול מנצח. עבור הילדים מדובר בצעד משמעותי במיוחד, משום שיש בו כדי לתרום לו המון גם בתחומים אחרים בחיים. למשל, ילדים שחוו חרדה במצבים אחרים, למשל בעת קבלת טיפול רפואי (שאיננו דנטלי) או כאשר ההורים נסעו לחופשה בחו"ל, לומדים כעת כיצד להרגיע את עצמם באמצעות טכניקות אפקטיביות ופשוטות.

אם כן, זוהי ההזדמנות לחולל שינוי גם בכל הקשור לחרדה הדנטלית וגם בכל הקשור לחרדה בכלל, ובמרפאה של ד"ר אבלין ושלר תקבלו את המענה המדויק לצרכים שלכם. לתיאום פגישת ייעוץ ולקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר עם צוות המרפאה כבר עכשיו בטלפון 09-7671702, או להשאיר את פרטי ההתקשרות בטופס בהמשך העמוד, ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.