סתימות לבנות - ד"ר אבלין ושלר' רופאת שיניים המתמקדת בטיפול בחרדה דנטלית בילדים ומתבגרים

עששת היא אחת הבעיות השכיחות ביותר בקרב ילדים, מתבגרים ומבוגרים, ובמצבים מהסוג הזה עשויה השן לסבול מריקבון. כדי לטפל בבעיה נדרש טיפול מקצועי על ידי רופא שיניים, שיסלק את העששת וימלא את החלל שנותר הן כדי לאפשר לשן לחזור לתפקוד אופטימלי, והן כדי לשחזר את מראה השן ואת צורתה המקורית. פעולה זו מוכרת לרוב בשם הפשוט "סתימת חור", ובעבר סתימה מהסוג הזה בוצעה באמצעות אמלגם, חומר כסוף שמנה שני חסרונות מרכזיים: האחד קשור בפגיעה האסתטית במראה השן, והשני קשור בכספית המצויה בחומר. משום כך נפוץ היום השימוש בסתימות לבנות, וזהו אחד הטיפולים הנפוצים במרפאה של ד"ר אבלין ושלר.

סתימות לבנות – מה זה אומר?

בפשטות, סתימות לבנות יכולות להיקרא גם סתימות קומפוזיט, וזהו למעשה חומר המילוי שבו נעשה שימוש בטכניקה זו. החומר הלבן מתאים למראה האסתטי הטבעי של השן, ולכן הוא יעיל מאוד לצורך ביצוע שחזור איכותי של מראה השן בעקבות הטיפול בעששת. כך ניתן ליהנות משני היתרונות המרכזיים של הסתימה – תפקוד מיטבי של השן ומראה אסתטי יותר – וזאת ללא החסרונות הנלווים לסתימות האמלגם המוכרות. כל זאת ועוד, קומפוזיט לבן נקשר אל השן ישירות והוא לא רק אסתטי יותר, אלא גם חזק יותר בהשוואה לסתימות הכסופות המסורתיות.

סתימה לבנה – שורה של יתרונות

הפופולריות הגוברת של סתימות לבנות איננה מפתיעה, והתוצאה האסתטית המצוינת היא רק אחת הסיבות לכך. יתרון בולט אחר של הטיפול באמצעות קומפוזיט הוא שהחומר הייחודי נקשר אל השן, ומכאן שאין צורך להסיר את חומר השן מאזורים בריאים אלא באזור הפגוע בלבד. בנוסף, שיטה זו מאופיינת בהולכה נמוכה של חום וקור, מאפיין נוסף התורם להגנה על השן. אל כל היתרונות הללו ניתן להוסיף יתרון משמעותי נוסף, והוא היעדר השימוש בכספית, חומר שידוע בשל הרכיבים הרעילים שבו. אם כן, אין זה מפתיע שבשנים האחרונות סתימות לבנות הן הפתרון המועדף על רופאי השיניים, והן מחליפות את הסתימות הכסופות אליהן התרגלנו בעבר בזכות היתרונות הבריאותיים והאסתטיים שיש להן להציע.

טיפולי שיניים וסתימות לבנות – גם לילדים

כאמור, סתימות לבנות הן פתרון אפקטיבי לבעיות שונות, ובפרט לריקבון של השן הנגרם בגלל עששת. הן מתאימות גם לקטנטנים, וזהו אחד מתוך מגוון טיפולי שיניים לילדים המתבצעים במרפאה של ד"ר אבלין ושלר המתמקדת בחרדה דנטלית. טיפולי שיניים נוספים כוללים השלמת שן שבורה, ניקוי שיניים עם פלואוריד וכן ביצוע טיפול שורש לילדים. חשוב לזכור שגם כאשר הילדים חוששים מטיפולים אלה, ואף מעצם הביקור אצל רופא השיניים, באמצעות כלים טיפוליים מתאימים ניתן לשפר את החוויה הזו עבורם ולהעניק להם את תחושת הניצחון המתוקה הנלווית להשלמת הטיפול עם מינימום מתח וחרדה.

טיפולי שיניים לילדים במרפאה של ד"ר אבלין ושלר

סתימות לבנות, איטום חריצים בשיניים, כתרים וניקוי שיניים הם חלק מהטיפולים המוצעים במרפאה של ד"ר אבלין ושלר, והם מותאמים בדיוק לצרכיהם הייחודיים של הקטנטנים. גם ילדים החוששים מהטיפול יקבלו מענה מושלם עבורם, ובמרפאה מוצעים גם טיפולי שיניים לילדים עם גז צחוק או טיפולי שיניים לילדים בהיפנוזה. כל אלה יאפשרו לילדים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הטיפול ועם החרדות הנלוות אליו, לגבור על האתגר ולקבל טיפול איכותי וכלים משמעותיים לחיים.

לקביעת פגישת ייעוץ ובדיקה ראשונית במרפאה של ד"ר אבלין ושלר המתמקדת בטיפול בחרדה דנטלית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המרפאה כבר עכשיו בטלפון 09-7671702, או להשאיר את פרטי ההתקשרות בטופס בהמשך העמוד, ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.